Jak zamienić stary ogród w strefę relaksu

Potrzebny Ci fachowiec, ale nie wiesz, gdzie go szukać? Może nie jesteś pewny, kto powinien zrealizować Twoje zlecenie? Zapytaj, a użytkownicy z pewnością Ci pomogą!
Awatar użytkownika
jagoda
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 20, 2023 6:36 pm
Kontakt:

Jak zamienić stary ogród w strefę relaksu

Post autor: jagoda »

Czy czujesz, że nadszedł czas, aby przekształcić swój ogród w miejsce, które jeszcze lepiej służy wszystkim jego użytkownikom? Chcesz zamienić zieloną przestrzeń wokół swojego domu w wygodne miejsce do wypoczynku? Niech ogród stanie się Twoim ulubionym miejscem spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dobrym rozwiązaniem – służącym zarówno wypoczynkowi, jak i funkcjonalności ogrodu – jest podzielenie terenu zielonego wokół domu na strefy. Umożliwi to podzielenie przestrzeni i oddzielenie różnych części. W ten sposób zorganizujesz w swoim ogrodzie miejsca do różnych aktywności, takie jak: plac zabaw, strefę gastronomiczną, relaksacyjną czy uprawową. Strefy możemy wydzielić na kilka sposobów. Dwie najważniejsze to wprowadzanie zmian w płaszczyźnie poziomej lub pionowej.

W pierwszym przypadku chodzi głównie o wykorzystanie wielu płaszczyzn w ogrodzie. Mogą znajdować się na różnych poziomach. To opcja dla tych, którzy mają naturalne zróżnicowanie terenu. Wizualną organizację i zróżnicowanie można osiągnąć również w ogrodzie, stosując różne rodzaje nawierzchni. Oddzielą od siebie różne strefy. Kostka brukowa i płyty na tarasie lub chodnikach, podesty betonowe lub drewniane, żwir lub kora w kwietnikach, roślinach, trawnikach i powierzchniach wodnych. Utwardzanie nawierzchni jest ważne zwłaszcza w miejscach przeznaczonych do ruchu pieszego lub tam, gdzie często przebywa wiele osób. Uchroni to trawnik przed zniszczeniem, zabłoceniem i ułatwi ustawienie mebli ogrodowych.

Ale to nie wszystko – możemy również kształtować przestrzeń ogrodową za pomocą elementów pionowych. Pergole, murki, ścianki szklane, mała architektura ogrodowa, odpowiednia roślinność – odpowiednio użyte pozwolą stworzyć w ogrodzie miejsca na kształt wnętrz – stref odseparowanych i odizolowanych od siebie w mniej lub bardziej widoczny sposób. Pozwolą Ci na odpoczynek, którego potrzebujesz w danym momencie, z widokiem na ogród lub w odosobnieniu od reszty świata.

A jak wygląda Twoja strefa relaksu w ogrodzie o którym marzysz, nad którym pracujesz?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości